Padėka Aikido Aikikai asociacijai ,,Sūkurys“

Stiprinti sveikatą ir gerinti emocinę savijautą galima įvairiais būdais, bet sportas  – vienas iš geriausių. Įstaigos socialiniai darbuotojai išradingi ir kūrybingi, todėl gerą sveikatą nusprendė palaikyti užsiimdami kovos menais ir ypač susidomėjo Aikido – tradiciniu Japonijos kovos menu.  Įgyvendinti šią svajonę socialiniams darbuotojams padėjo AIKIDO AIKIKAI ASOCIACIJAI ,,SŪKURYS“, kuri suteikė galimybę 2 socialiniams darbuotojams nemokamai lankyti Aikido treniruotes.

Iš tiesų Aikido teikia didelę naudą fizinei ir psichinei žmogaus savijautai.

Japonijos istorijoje, kaip ir daugelyje kitų kultūrų, koviniai menai nebuvo skirti tik išskirtinai praktiniam jų panaudojimui karo metu, bet ir žmogaus charakterio tobulinimui. Idealaus kario savybės – drąsa, ryžtingumas, jėga, proto aiškumas, atjauta – taip pat yra idealios ir žmogaus savybės.

Aikido lavina žmogaus kūną unikaliu būdu. Gera fizinė būklė pasiekiama intensyviomis treniruotėmis. Sąnarių ir jungiamųjų audinių lankstumas lavinamas atliekant įvairius tempimo pratimus ir pačias Aikido technikas. Atsipalaidavimo išmokstama automatiškai, nes be jo technikos neveiks.

Pagal Aikido filosofiją, kūnas ir protas nėra atskiri, vieno būklė veikia kitą.  Aikido išmoktas fizinis atsipalaidavimas natūraliai tampa psichiniu atsipalaidavimu. Taip pat atkaklumas ir pasitikėjimas, kaip išugdytos savybės, atsispindės kūne, kuris juda ir laikosi užtikrintai ir tvirtai.

Aikido praktika galiausiai gali tapti mūsų kasdienio gyvenimo praktika kiekvieną akimirką. Kiekvienas patiriame tam tikrą konfliktą kiekvieną dieną  – su kitais, su aplinka, su savo kūnu, su savimi. Ir vis dėlto, mes galime pasirinkti matyti šį konfliktą matyti kaip dalyką, kurio reikia vengti ir su juo kovoti, arba kaip kūrybinę pokyčių jėgą, kuri įgalina tikrą augimą ir mokymąsi. Taip žiūrint, mūsų gyvenimas tampa turtingas ir kupinas prasmės. Kiekviena situacija naudojama kaip tramplinas į didesnį augimą. Mes išmokstame atsiverti patirčiai, o ne vengti nemalonių gyvenimo aspektų. Mūsų protas tobulėja ir mes tampame stiprūs (parengta pagal https://aaa-aikido.com/benefits-of-aikido/).

 

Nuoširdžiai dėkojame AIKIDO AIKIKAI ASOCIACIJAI ,,SŪKURYS“ už suteiktą galimybę  Valakampių socialinių paslaugų namų Savarankiško Gyvenimo namų ,,Savi namai“ socialiniams darbuotojams nemokamai lankyti Aikido treniruotes ir linkime kuo didžiausios sėkmės!