Sporto projekto įgyvendinimas

BĮ Valakampių socialinių paslaugų namai nuo 2020 m. balandžio 2 d. įgyvendina projektą ,,Proto ir kompleksinę negalią turinčių asmenų fizinio aktyvumo skatinimas“, kurį finansavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondas.

Projekto įgyvendinimo metu buvo įsigyti lauko treniruokliai ir pradėti sveikatinimo užsiėmimai gyventojams.

Sporto užsiėmimus su lauko treniruokliais du kartus per savaitę  įstaigos gyventojams veda Normantas.  Parašiau Normanto ir kelių gyventojų pasidalinti kaip vyksta užsiėmimai, kokie pratimai su treniruokliais labiausiai patinka, kaip jie jaučiasi po užsiėmimų.

Normantas: ,,Gyventojai kiekvieną savaitę laukia manęs prie treniruoklių, su šypsenomis ir gera nuotaika. Geranoriškai stengiasi atlikti visus aiškinamus pratimus, palaiko gerą nuotaiką, su nekantrumu laukia kokį kitą pratimą darysime. Labai svarbu dalyvaujant bendrauti ir šnekučiuotis su visais, palaikant gerą atmosferą sportuoti dar linksmiau. Net ir tie gyventojai, kurie nenori ar tuo metu negali atlikti užduočių, labai noriai stebi treniruotes ir prisideda prie kompanijos įvairiais plojimais arba šypsena. Po mankštos einame prie treniruoklių. Gyventojai labai laukia kada eisime prie treniruoklių, ypač patinka tas treniruoklis ant kurio atsistojus reikia tiesiog mosikuoti kojomis, daug pastangų nereikia, bet efektas kojoms labai stiprus. Visada sportuojant su įstaigos gyventojais sulaukiu teigiamų atsiliepimų apie pagerėjusią fizinę būklę, geresnę nuotaiką ir kad jie laukia kitos treniruotės. Jaučiu, kad atlieku išties svarbų darbą vesdamas treniruotes, palaikydamas įstaigos gyventojų gerą  fizinę būklę bei gerą nuotaiką“.

Kristina: ,,Man labai patinka sportuoti. Patinka labiausiai su kamuoliais“.

Jefrosinija: ,,Patinka sportuoti, patinka kamuoliai, treniruokliai rankoms“.

Paulius: ,,Patinka sportuoti su Normantu. Patinka treniruokliai“.

Kviečiu visus pasekti Valakampių socialinių paslaugų namų gyventojų pavyzdžiu ir kuo daugiau laiko leisti lauke bei sportuoti. Tuo labiau, kad vasara šilta, o mūsų gamta tokia graži.

Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Virginija Paulauskytė